מונחון כלכלי-חברתי ברוח אשכול

כריכה מונחון כלכלי

כמה פעמים עמדנו מול מסמך מהבנק, מחברת הביטוח או סתם חוזה ולא הבנו חלק מהמונחים?

כמה פעמים שמענו הבטחות של ראש ממשלה או שר אוצר ולא היו לנו כלים להביע עמדה מושכלת?

ראש הממשלה לוי אשכול אמר: "אני מאמין בעם הזה!". אשכול סבר שאזרחי המדינה צריכים לגלות אחריות ולקחת חלק בעיצוב החברה. המונחון הכלכלי-חברתי, נכתב ברוח זו, מתוך אמונה ברוח האדם ובאחריות המוטלת על כל אחת ואחד מאיתנו.

ההחלטות הכלכליות היום-יומיות, ההחלטות הכלכליות שמעצבות את החברה הישראלית – מחייבות אותנו, לדעת, לקחת חלק בדיון, להביע עמדה ודעה. המונחון הכלכלי כולל מונחי יסוד בכלכלה מוסברים בשפת יום-יום וכאשר לחלק מן המונחים גם  ביאור סוציאל-דמוקרטי של המונחים.

המונחון מנגיש את השפה הכלכלית, וכך מאפשר לכל אחת ואחד להבין טוב יותר את השיח הכלכלי התופס מקום הולך וגדל בחיים הציבוריים. אזרחים המבינים את השפה, יכולים לגבש דעה אישית לגבי האירועים וההחלטות כנדרש מכל אזרח בחברה דמוקרטית: שותפות גורל, שותפות בעשייה ושותפות במאמץ דורשים מעורבות והבנה. זו גם דרכו של לוי אשכול.

המונחון הכלכלי חברתי מציג את משנתו הייחודית של לוי אשכול, אבי הכלכלה המודרנית בישראל. תפיסת עולמו ומעשיו של אשכול בתחום הכלכלי-חברתי, מובאים לקוראים תוך שילוב קטעים מדבריו .

את המונחון הכלכלי-חברתי כתבה תמי מולד חיו, עיתונאית ופרשנית בתחומי הכלכלה והחברה בישראל.

המונחון הכלכלי-חברתי יוצא לאור בהוצאה משותפת של יד לוי אשכול, המכללה למנהל והמכון לחקר הכלכלה הציבורית והעסקית ע"ש משה זנבר.   

את המונחון הכלכלי-חברתי ניתן לרכוש במחיר שווה לכל נפש ביד לוי אשכול.